Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Agnieszka Adamczak

 
Agnieszka Adamczak ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie śpiewu solowego prof. Katarzyny Rymarczyk w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach u Renaty Scotto, Francisco Araizy, Iona Buzei i Heleny Łazarskiej.LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 agnieszka_adamczak_hutek.jpg

W 2005 roku debiutowała rolą Paminy w Czarodziejskim Flecie W. A. Mozarta na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. W roku 2006 została zakwalifikowana spośród blisko 450 śpiewaków do tytułowej partii w operze Franza von Suppé Die schöne Galathee, którą, z wielkim powodzeniem, wykonała w międzynarodowej obsadzie podczas Festiwalu Operowego w Kammeroper Schloss Rheinsberg (Niemcy).

W latach 2008 – 2010 była zaangażowana w Internationale Opernstudio w Zurychu. Na scenie Opery Zuryskiej brała udział w przedstawieniach: Peer Gynt – jako erste Säterin, Kinderring - jako Woglinde i Helmwige, Czarodziejski Flet dla dzieci - jako Pamina, Die lustige Nibelungen - jako Krimhild, Der Ferne Klang - jako Mädchen i Luisa Miller - jako Laura, oraz w licznych koncertach na terenie Szwajcarii.

W 2009 zdobyła I nagrodę na konkursie wokalnym im. Anneliese Rothenberger w Niemczech (Anneliese Rothenberger Wettbewerb – 2009) oraz została laureatką w Concorso Internazionale di Canto “La Bohéme” i wystąpiła w partii Musetty w Teatro Filarmonico w Weronie.

W 2010 roku zdobyła II nagrodę na International Hans Gabor Belvedere Singing Competition 2010 w Wiedniu.
Jeszcze w tym samym roku Agnieszka miała przyjemność wystąpić w Grand Théâtre de Genève w Szwajcarii, gdzie zaśpiewała partię Nicoletty w operze „L'Amour des trois oranges” S. Prokoviewa.

W roku 2011 Agnieszka Adamczak została zaproszona przez słynne brytyjskie studio nagraniowe Hyperion do wzięcia udziału w nagraniu płytowym „Huit Chansons polonaises” F. Poulenca razem z jednym z najbardziej cenionych akompaniatorów na świecie, Grahamem Johnsonem.

W tym samym roku Agnieszka powróciła do roli Musetty w operze „La Boheme”, lecz tym razem podczas słynnego festiwalu operowego „Glyndebourne on Tour” w Wielkiej Brytanii. Na początku 2012 roku wzięła udział w projekcie „Mozart Residence”, gdzie wystąpiła na Gali Operowej podczas jednego z czołowych festiwali operowych na świecie „Aix-En-Provence” we Francji, wykonując słynne arie i sceny zbiorowe z dzieł W. A. Mozarta.

W 2013 roku Agnieszka wystąpiła w Al Hussein Theater w Ammanie w Jordanii, gdzie wcieliła się w rolę Fiordiligi z opery „Cosi fan tutte” W. A. Mozarta. W 2014 roku miała przyjemność zadebiutować na scenie Opera de Oviedo w Hiszpanii, gdzie wzięła udział w produkcji opery W. A. Mozarta pt. „Don Giovanni”, jako Donna Elvira, oraz w tym samym roku powtórzyła swój udział w operze Mozarta, lecz tym razem jako Donna Anna na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu.

W 2014 roku  zadebiutowała rolą Hanny ze „Strasznego Dworu” Stanisława Moniuszki pod bacznym okiem słynnej aktorki i reżyserki Pani Krystyny Jandy w Teatrze Wielkim w Łodzi. W styczniu 2015 roku ponownie wystąpiła w partii Donny Elwiry w Teatro Baluarte w Pampelunie w Hiszpanii . W lutym 2015 wystąpiła w partii Najade w operze R. Straussa „Ariadne auf Naxos” w Operze Zuryskiej w Szwajcarii.

Od października 2015  występuje na scenie „Och- Teatru” u boku  Krystyny Jandy w przedstawieniu Terrence McNally „Maria Callas Masterclass.” W grudniu 2015 zadebiutowała na scenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku jako Hanna w „Strasznym Dworze” S. Moniuszko.
 
Agnieszka Adamczak występując w kraju i za granicą współpracowała z takimi dyrygentami jak : Fabio Luisi, Pablo Mielgo, Jakub Hrůša , Michael Jurowski, Eivind Gullberg Jensen, Jochen Rieder, Ingo Metzmacher, Massimo Zanetti, Andrea Battistoni, Gabriel Chmura, Mieczysław Dondajewski, Marcin Sompoliński, Piotr Deptuch, Grzegorz Wierus, i reżyserami: Matthias von Stegmann, Jens-Daniel Herzog, Damiano Michieletto, Ivan Stefanutti,Alfred Kirchner, Pippo Delbono i Ryszard Peryt.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony