Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Aleksander Ładysz - bas
 

Jest śpiewakiem obdarzonym wyjątkowo pięknym, ciepłym i „ciemnym" potężnym głosem basowym. Odziedziczył go po ojcu Bernardzie Ładyszu, który był jego pierwszym nauczycielem. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Studiował śpiew pod kierunkiem wybitnego polskiego śpiewaka Michała Szopskiego.. W 1981 roku zaczyna pracę w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie jako chórzysta, a następnie solista Teatru Wielkiego. Głos młodego śpiewaka szybko doceniono. Ówczesny dyrektor Teatru Wielkiego, Robert Satanowski powierzył mu szereg partii w nowych operach m.in. Kucharki w „Małym Dworku" Z. Bargielskiego, Czekisty w „Mistrzu i Małgorzacie" R. Kunada, Subiekta w „Manekinach" wg. prozy  Brunona Schulca - Zbigniewa Rudzińskiego – ten właśnie utwór Opera z Warszawy przedstawiła na wielu scenach Francji, Niemiec, Belgii, Luxemburga i Izraela.

Podczas licznych podróży artystycznych zaśpiewał w niemal wszystkich krajach Europy na tak słynnych scenach jak: Teatr Bolszoj w Moskwie, Staats Oper w Wiedniu, Palais des Congrés, Champs Elysées w Paryżu, Staats Oper Berlin, Semper Oper w Dreźnie i wielu innych. Debiutował w Telewizji Polskiej w cyklu „Młode Talenty", a także na Festiwalu im. S. Moniuszki w Kudowie-Zdroju. W 2000 roku stworzył prywatną instytucję - MAŁĄ OPERĘ – dającą szereg koncertów w prestiżowych salach stolicy, a latem w plenerach.. Aleksander Ładysz ma w dorobku wiele bardzo ważnych opracowań i inscenizacji. Zorganizował ponad 500 koncertów i imprez artystycznych. W 2003 roku przyjął propozycję współpracy z największym dziś w Europie zespołem wojskowym – Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, jako menedżer i solista. Jest autorem i realizatorem festiwalu Wojsko Dzieciom oraz nowego festiwalu Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Polskich, którego pierwsza edycja odbyła się w październiku 2006 r.

Co roku organizuje koncerty z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego. Koncertuje w całej Polsce za granicą. W 2005 roku wykorzystał znakomity pomysł kontynuowania dorobku Ojca i założył zespół POLSKIE TRIO z repertuarem polskim – patriotycznym. W 2006 r. zespół otrzymał nagrodę Złotego Liścia Retro na III ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Jest również pomysłodawcą i organizatorem Letnich Muzycznych Ogrodów na Frascati odbywających się w ramach Konkursu Teatrów Ogródkowych na Frascati (edycje XIII i XIV), a w 2007 roku w Art-Parkach na dziedzińcu Muzeum Wojska Polskiego. W roku 2007 opracował dwa nowe projekty Praskie Czwartki Muzyczne oraz Śpiewnik Dialogu Międzykulturowego. Jest organizatorem, konferansjerem i wykonawcą wielu okazjonalnych koncertów dla różnych środowisk i organizacji w Polsce i zagranicą z najwybitniejszymi artystami.

Ma w repertuarze i wykonuje każdy gatunek muzyki od arii, pieśni, musical po współczesne piosnki a nawet pop. Od roku 2008 mieszka w Montrealu. Od roku 2009 prowadzi w Kanadzie agencję artystyczną POL CAN ART  MANAGEMENT . Od roku 2010 stale współpracuje z Krynica-Zdrój organizując koncerty na rzecz powodzian, koncerty Papieskie, jest autorem pierwszego i kolejnych w Krynicy Koncertów Noworocznych i pierwszego w Polsce programu „Kolacja z Ewą” czyli Ewa Wachowicz i Aleksander Ładysz w mariażu kulinarno-muzycznym. W wolnych chwilach para się dziennikarstwem a od roku 2011 jest redaktorem naczelnym Gazety Krynickiej. Pasją artysty są komputery, nowe technologie, nurkowanie i podróże.

KONTAKT:
Aleksander Czajkowski - Ładysz
Kontakt w Polsce e-mail: office@polcanart.com  Tel. kom 507 569 439
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony