Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Anna Walczak - sopran

 
Zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi partią Krysi w Sonacie Belzebuba E. Bogusławskiego w reżyserii B. Hussakowskiego. Pracę w Teatrze Muzycznym w Łodzi podjęła jeszcze jako studentka i tej scenie pozostała wierna do dziś. Stworzyła tu ponad 60 ról operetkowych, musicalowych i komediowych, z czego większość to role pierwszoplanowe.

Współpracuje także z innymi polskimi teatrami muzycznymi oraz z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, występowała również w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Francji. Do najważniejszych swoich ról zalicza: rolę Eurydyki w Orfeuszu w piekle J. Offenbacha, Rozalindy w Zemście nietoperza J. Straussa, Hanny Glawari w Wesołej wdówce F. Lehára, Aldonzy-Dulcynei w Człowieku z La Manchy M. Leigha, Gołdy w Skrzypku na dachu J. Bocka i Wdowy w Zorbie J. Kandera.

Na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi po raz pierwszy wystąpiła jako Pepi w Wiedeńskiej krwi J. Straussa. Ma w swoim repertuarze następujące partie: Orestesa w Pięknej Helenie J. Offenbacha, Wiktorii w Wiktorii i jej huzarze i Tangolity w Balu w Savoyu  P. Ábraháma, Adeli w Zemście nietoperza J. Straussa (partie tę śpiewała także w Operze Bałtyckiej), Elizy w My Fair Lady F. Loewego, Sally w Me and My Girl N. Gaya, Pistache w Can-Can C. Portera, Lizy w Krainie uśmiechu F. Lehára i wiele innych.

Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta, czego świadectwem była nominacja do zaszczytnego tytułu Łodzianki roku 2000. Anna Walczak za osiągnięcia artystyczne została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi i Odznaką za Zasługi dla Miasta Łodzi, Nadzwyczajną Złotą Maską – nagrodą łódzkich recenzentów oraz odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa prof. Jadwigi Pietraszkiewicz).
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony