Edukację wokalną rozpoczął w Szkole Muzycznej w Kaliszu pod okiem Lidii Małachowicz. Następnie kontynuował ją w bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie Jana Kunerta, którą ukończył z wyróżnieniem w 1995. W tym też roku otrzymał stypendium Fundacji Yamaha.
Jest laureatem III nagrody w III Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (1994). Umiejętności wokalne poszerzał na kursie mistrzowskim u maestry Fedory Barbieri.
Dariusz Pietrzykowski jest obecnie solistą występującym gościnnie w Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Operze Krakowskiej, Operze Na Zamku w Szczecinie, Operze Bałtyckiej w Gdańsku.
Współpracuje również z wieloma orkiestrami takimi, jak: NOSPR, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Górnośląskiej w Katowicach, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Krakowie, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Rzeszowie, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Dwukrotnie był zapraszany do udziału w Gali Operowej Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy (1994 i 2000). Brał udział w galowych przedstawieniach Napoju Miłosnego Donizettiego i Czarodziejskiego Fletu Mozarta w 2001 roku na deskach teatru Wielkiego w Łodzi u boku G. Bradlay. Artysta wystąpił w Turnieju Tenorów w Poznaniu i podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Na Turnieju Tenorów w Szczecinie w 2006 r. otrzymał nagrodę orkiestry dla najlepszego tenora. W 2007 roku śpiewał partię solową w balecie Harnasie K. Szymanowskiego podczas koncertu transmitowanego przez Polskie Radio w ramach sezonu koncertowego EBU pod batutą K. Korda.
Współpracuje z takimi mistrzami batuty, jak: Mirosław J. Błaszczyk, Tomasz Bugaj, Jose Maria Florencio Jr., Kazimierz Kord, Tadeusz Kozłowski, Marek Pijarowski, Paweł Przytocki, Jerzy Salwarowski, Tadeusz Strugała, Wojciech Michniewski, Eraldo Salmieri.
Koncertował również za granicą podczas licznych tournées, m.in. w Austrii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Niemczech, Grecji, Holandii, Luksemburgu, Słowacji, Hiszpanii i Szwajcarii.
We wrześniu 2009 roku Artysta zadebiutował na deskach Słowackiej Opery Narodowej (Slovenské Narodne Divadlo) partią Gennaro w Lukrecji Borgii Gaetano Donizetti'ego.