Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Grażyna Bieniek - mezzosopran


Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie śpiewu prof. Stanisławy Marciniak – Gowarzewskiej. Swoją karierę artystyczną rozpoczęła w Państwowym Ludowym Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”. W 1991 roku, będąc studentką VI roku, zadebiutowała w roli Jadwigi w operze Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór” na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu. Solistką tego teatru była do 1998.

Brała udział w licznych konkursach i festiwalach muzycznych, m.in.: Festiwalu i Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdroju, Festiwalu „Viva il canto” w Cieszynie, Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej w Koszalinie i in. Jest finalistką IV Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu.

Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gliwicach, gdzie kreowała partię Anity w polskiej prapremierze musicalu „West Side Story” Leonarda Bernsteina. W dorobku artystka posiada szereg nagrań radiowych, telewizyjnych i fonograficznych. W lipcu 2000 brała udział u boku Kałudi Kałudowa i Dariusza Stachury w nagraniu płyty „Ave Maria”, wydanej nakładem rozgłośni Polskiego radia w Katowicach, a w 2002 z Orkiestrą Symfoniczną Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. w Katowicach pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego w nagraniu płyty „Czekałem wieczność” (DUX 2002).

W grudniu 2004 wzięła udział w premierze operetki „Bal w operze” Richarda Heubergera w reżyserii Tadeusza Wiśniewskiego, na scenie Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej w Dąbrowie Górniczej, kreując partię Małgorzaty Dumenil, a w 2006 na tej samej scenie kreowała rolę Jetty w operetce „Król walca” Johanna Straussa. Współpracowała z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak-Myrczek. Z zespołem uczestniczyła w zagranicznych występach w Belgii i Holandii.

W 2009 występowała w USA. Występowała z Filharmoniami: Koszalińską, Śląską, Wałbrzyską i Zabrzańską oraz orkiestrami kameralnymi: Raciborską i Żeńską Orkiestrą Salonową Katowickiego Holdingu Węglowego. Artystka śpiewa repertuar operowy, operetkowy, musicalowy i popularny.Organizator nie odpowiada za treść biografii artystów umieszczonych na stronie internetowej.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony