Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

prof. Grażyna Flicińska-Panfil - sopran

 
Ukończyła Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną i Liceum Muzyczne w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Wojciecha Malińskiego. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu solowego prof. Stefana Stuligrosza i Bożeny Karłowskiej. Swe umiejętności wokalne doskonaliła na wielu mistrzowskich kursach interpretacyjnych w kraju i za granicą, m. in. u Adeli Stolte w Poczdamie w Niemczech.

Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki kantatowo-oratoryjnej. Na pierwszym roku studiów zadebiutowała w Filharmonii Poznańskiej w oratorium „Acis i Galatea” J. F. Haendla pod dyrekcją Stefana Stuligrosza.

Współpracuje z filharmoniami i zespołami muzyki dawnej. Występowała na międzynarodowych  festiwalach muzycznych; Festiwal Chórów Chłopięcych w Nantes, Wratislavia Cantans, Festiwal w Łańcucie, Kamieniu Pomorskim, Festiwal Moniuszkowski w Kudowie Zdrój, Festiwal „Musica Antiqua Europea Orientalis” w Bydgoszczy i wielu innych.

W swym dorobku artystycznym ma ponad 100 pozycji dzieł kantatowo-oratoryjnych, które wykonała na blisko 600 koncertach w Polsce i za granicą (Włochy, Francja, Niemcy, Holandia, Belgia, Wielka Brytania, Rosja i inne).
Dokonała wielu nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych; „Mesjasz” J. F. Haendel, kantata „Ich hatte viel Bekummernis” BWV 21 J. S. Bach, Litania Ostrobramska i Msza Piotrowińska S. Moniuszko, „Gethsemane” Tilo Medek, Muzyka Sakralna, kolędy i inne. Brała udział w polskim prawykonaniu „Gethsemane” Tilo Medeka.

Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w macierzystej uczelni na Wydziale Wychowania Muzycznego. Po uzyskaniu kwalifikacji I st. w zakresie wokalistyka na Wydziale Wykonawczym w Akademii Muzycznej w Łodzi, rozpoczęła pracę na Wydziale Wokalnym prowadząc klasę śpiewu solowego. Do 1999 roku kontynuowała pracę na Wydziale Wychowania Muzycznego. W 2000 roku uzyskała kwalifikacje II st. w zakresie wokalistyka na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od 2002 roku była zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

W 2009 roku z rąk prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego otrzymała tytuł profesora nauk muzycznych. W latach 1987-1992 była zatrudniona jako konsultant wokalny w Chórze Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. natomiast w latach 2002-2004 prowadziła zajęcia z emisji głosu na Podyplomowych Studiach Emisji Głosu dla nauczycieli akademickich przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2008-2013 prowadziła zajęcia z emisji głosu w Instytucie Muzyki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie. Od 2005 roku pełni funkcję Kierownika Katedry Wokalistyki.

Wielokrotnie pełniła funkcję recenzenta w przewodach doktorskich, habilitacyjnych, profesorskich i funkcję promotora w przewodach doktorskich. 16 października 2010 roku była promotorem Doktoratu Honoris Causa Wiesława Ochmana nadanego przez Akademię Muzyczną w Poznaniu. Wielokrotnie brała udział w pracach jury międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych. Prowadzi mistrzowskie kursy wokalne; Kurs Interpretacyjny Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, Międzynarodowe Warsztaty Wokalne w Kutnie, Warsztaty Wokalne we Włoszakowicach, Ogólnopolskie Warsztaty Chóralne i Wokalne w Garbiczu, Warsztaty Wokalne w Gąbinie, Vocal master class „Niemiecka liryka wokalna” Cosenza – Włochy i Pekin – Chiny.

Absolwentki prof. Grażyny Flicińskiej – Panfil współpracują z teatrami operowymi w Polsce i na świecie. Są laureatkami Międzynarodowych konkursów Wokalnych.
 
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony