Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

dr hab. Izabela Jeżowska - mezzosopran

 

Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka.  Podczas studiów doskonaliła swe umiejętności wokalne na kursach mistrzowskich u wybitnych pedagogów, takich jak prof. Krystyna Szostek-Radkowa i Stefania Toczyska oraz Kursach Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej we Wrocławiu. Zwieńczeniem tych ostatnich były występy na Festiwalu Wratislavia Cantans.

Pracuje jako adiunkt w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, na Wydziale Lalkarskim we Wrocławiu, prowadząc z przyszłymi aktorami zajęcia z techniki wokalnej oraz impostacji głosu (wcześniej pracowała w PSM II st. w Jeleniej Górze oraz na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu UAM w Poznaniu).

Uczestniczka kilku konkursów wokalnych w Polsce i za granicą (Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, IBLA Grand Prize w Ragusie na Sycylii, Concorso Internazionale di Musica G.B. Viotti w Vercelli, Concorso Lirico Internazionale Iris Adami Coradetti w Padwie /Włochy/ oraz Concours International de Chant w Marmande /Francja/).

W 2001 roku otrzymała stypendium Rządu Włoskiego – doskonaliła swój warsztat na Mistrzowskim Kursie Operowym w Sienie, pod kierunkiem znakomitej primadonny z USA – Shirley Verrett.

Wielokrotnie występowała z recitalami we Włoszech. W 1996 roku wystąpiła z recitalem na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, a w 2002 roku – w Hiroshimie (Japonia). W tym samym roku ukończyła Kurs Mistrzowski „Opera Włoska” w austriackim Tyrolu, prowadzony przez słynną mezzosopranistkę włoską, wielokrotną partnerkę sceniczną Marii Callas – Fedorę Barbieri. Do Woergla wróciła jeszcze w 2005 roku na Operowy Kurs Mistrzowski Mirelli Freni.

Śpiewała w ramach „Wieczorów Lisztowskich” na Zamku w Brzegu oraz w Saloniku Czterech Muz w Obornikach Śląskich, na Festiwalu Dni Muzyki w Ostrowcu Św., na Festiwalu „Wiosna z muzyką amerykańską” w Sieradzu, na Dniach Kultury Żydowskiej w Kaliszu oraz na Dniach Muzyki Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu. Przygotowała kilka koncertów charytatywnych na Uniwersytecie w Poznaniu, występując razem ze swoimi studentami.

Jest zapraszana do jury polskich i międzynarodowych konkursów wokalnych (Karpacz – Konkurs „Duch Gór”, Wrocław – Międzynarodowy Konkurs „Turandot”). Prowadzi aktywną działalność organizacyjno-naukową w Zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu (wcześniej pełniła funkcje zastępcy sekretarza i skarbnika, obecnie - sekretarza PSPŚ). Jest kierownikiem naczelnym i artystycznym Festiwali Muzycznych wraz z Warsztatami Wokalnymi dla Młodych Artystów-Śpiewaków w Karpaczu i Szczawnie Zdroju, zastępcą kierownika Kursów Pedagogiki Wokalnej w Dusznikach Zdroju i we Wrocławiu, a także sekretarzem naukowym konferencji, sesji i sympozjów naukowych. Jest członkiem zespołu redakcyjnego Zeszytów Naukowych PSPŚ i Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej we Wrocławiu (w zeszytach naukowych ukazywały się jej artykuły) oraz autorką dwóch tomów Kroniki PSPŚ i biografii wybitnych śpiewaczek – Haliny Halskiej i Haliny Słoniowskiej. Jest członkiem Grupy Inicjatywnej Założycieli Towarzystwa Miłośników Muzyki Wokalnej im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej, była Wiceprezesem tegoż Towarzystwa. Stale współpracuje z dwutygodnikiem „Ruch Muzyczny”.

W styczniu 2002 roku w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach przeprowadziła przewód kwalifikacyjny, uzyskując tytuł adiunkta I stopnia w zakresie wokalistyki.

Trwająca od kilku lat fascynacja muzyką George’a Gershwina przejawia się w koncertach złożonych z pieśni tego wybitnego kompozytora amerykańskiego, pracach naukowych i wykładach na temat jego twórczości, a jej zwieńczeniem są: płyta „The Gershwin I Love”, nagrana z towarzyszeniem pianisty, Marcina Grabosza oraz rozprawa habilitacyjna „Stylistyka wykonawcza liryki wokalnej George’a Gershwina w oparciu o styl Gershwinowski oraz jej egzemplifikacja w wybranych pieśniach”. W styczniu 2011 roku decyzją Rady Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Izabela Jeżowska otrzymała stopień doktora habilitowanego.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony