Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015
14 sierpień (środa) godz. 19.00


Koncert piosenek Witold Lutosławski jakiego nie znamy... 

 
Koncert piosenek Witold Lutosławskie jakie nie znamy... wpisuje sie w obchody roku Lutosławskiego. Muzyka kompozytora kojarzy sie z bardzo trudnym odbiorem jego utworów - tymczasem my, chcemy Państwu zaproponować całkowicie inne - bardziej przyjazne - oblicze naszego wielkiego polskiego twórcy. Oprócz piosenek, poznamy nieznane fakty z życia artystycznego i osobistego kompozytora.

"Piosenki Derwida należały do popularnych przebojów drugiej połowy lat pięćdziesiątych. Niektóre z nich – Nie oczekuję dziś nikogo, czy Warszawski dorożkarz stały się ponadczasowe i do dnia dzisiejszego są powszechnie znane. Nikt z ówczesnych piosenkarzy nie miał świadomości, że twórcą ich był wielki polski kompozytor Witold Lutosławski, który ukrywał się pod zagadkowym pseudonimem. Za życia kompozytora nie mówiło się na temat jego „twórczości wstydliwej”. Wiąże się z tym wiele interesujących historii… "
Piotr Kusiewicz    

Mariusz Klimek - śpiew
Piotr Kusiewicz - prowadzenie
Artur Grudziński - pian o
Mariusz KlimekPiotr KusiewiczArtur Grudziński
 

Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, ul Teatralna 1.
Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CTMiT od 19.07Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony