Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015
15 sierpnia (wtorek) godz. 19:00


Koncert Piosenki Agnieszki Osieckiej
 
Poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyser teatralny i telewizyjny, dziennikarka. Odeszła od nas w 1997, ale jej piosenki stale rozbrzmiewają z radia, TV i scen teatralnych.

"Lubiła opuszczać salony i znikać na peryferiach rzeczywistości, miała talent do wyławiania ludzi na tak zwanych życiowych zakrętach… Kochała i porzucała, choć często i ją porzucano. Pełna nieodwzajemnionej miłości rozdawała czułość w zwrotkach i refrenach. […]

Z Osiecką epoka ma same kłopoty. Nie dość, że każdemu serwowała inną wersję siebie, to jeszcze wszystko robiła na odwrót. Tam gdzie w życiu jest miejsce na constans, urządzała dzikie crescendo. A tam gdzie się mówi o sprawach wzniosłych, wdawała się w żarty. Upływ czasu zaciera pamięć o miernych. Indywidualności wybitne ocala od zapomnienia. Dziś bardziej niż dekady temu widać, że ta nie całkiem poważnie traktowana poetka dość poważnie wyprzedzała swoją epokę. Chociażby tym, jak pragmatycznie i konsekwentnie zarządzała swoją twórczością. Jak korzystała z wolności, jak kosmopolitycznie postrzegała rzeczywistość i wreszcie – jak przecierała szlaki dla kobiecej niezależności. (…) Sama o sobie powiedziała, że jej życie to powieść z przygodami, ale nie zawsze w dobrym guście.” Ula Ryciak w: „Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej"


W koncercie usłyszymy takie przeboje autorki jak np.: Pan mi się raczej podoba, Moje serce to jest muzyk czy Niech żyje bal, a także wiele innych znanych i lubianych przez publiczność.

Iza Połońska - wokalistka,
Leszek Kołodziejski - akordeon,
Michał Kobojek - saksofon,
Bernard Zdonek - trąbka,
Michał Przeździecki - kontrabas,
Bernard ZdonekIza PołońskaLeszek KołodziejskiMichał KobojekMichał Przeździecki  

Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, Teatralna 1
Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CTMiT od 20.07.Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony