Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Krzysztof Karpeta
 

Urodzony w 1987 roku w Katowicach w rodzinie o muzycznych tradycjach. Jest absolwentem PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu. W 2011 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Stanisława Firleja. LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 krzysztof_karpeta.jpgW latach 2009–2012 kształcił się również w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Mannheim pod okiem Michaela Flaksmana oraz Jeleny Očić.

Ogromną pasją Krzysztofa Karpety jest muzyka kameralna. Jest założycielem i członkiem zespołu Polish Cello Quartet. W 2008 roku wraz z wybitnym polskim pianistą młodego pokolenia, Michałem Rotem, stworzył zespół Reger Duo. Zespół ten ma za sobą wiele sukcesów (m.in. I wyróżnienie oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej, Łódź 2010). Reger Duo w ostatnich latach bardzo prężnie działa na terenie kraju oraz za granicą, rozpowszechniając mało znane dzieła kameralne różnych kompozytorów.

W latach 2010–2012 Krzysztof Karpeta był koncertmistrzem w orkiestrze Mannheimer Philharmoniker. Był również członkiem Landesjugendorchester Rheinland-Pfalz oraz CEI Yough Orchestra. Obecnie jest koncertmistrzem i pierwszym wiolonczelistą Filharmonii Bałtyckiej. Jako solista występował m.in. z orkiestrami: Capella Cracoviensis, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Rzeszowska, Filharmonia Łódzka, Wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum, Universität Orchester Mannheim. Jako kameralista współpracował m.in. z Bartłomiejem Niziołem, Giovannim Sollimą, Agatą Szymczewską, Josem Gallardo, Vladimirem Mendelssohnem, Victorem Chestopalem, Robertem Kowalskim. W roli kameralisty występował na festiwalach m.in.: „Forum Musicum”, „Wratislavia Cantans”, „Heidelberger Kammermusik Festival”, „Jazztopad”, „Kammermusik Festival Schiermonnikoog”. Brał udział w nagraniach dla m.in.: SWR, DUX, MUSICON.

Krzysztof Karpeta jest doktorantem i asystentem w klasie wiolonczeli prof. Stanisława Firleja na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2014 roku otrzymał wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki przyznawane przez Kapitułę Stypendium im. Jerzego Grotowskiego, działającą w ramach Wrocławskiego Programu Stypendialnego.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony