Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Magdalena Cieślar - sopran


 
 
Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, Wydział Wokalno-Aktorski, klasa śpiewu solowego; Podyplomowe Studium Pedagogiczne w Akademii Muzycznej w Łodzi; Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Emisji Głosu w Uniwersytecie MCS w Lublinie. Ukończyła liczne kursy i warsztaty muzyczne.

Działalność koncertową rozpoczęła w czasie studiów śpiewając między innymi z Orkiestrą Kameralną „Europäische Sinfonietta” z Niemiec oraz Ewą Jaślar Magdalena Cieślarówczesną harfistką Opery Praskiej.

Uczestniczyła w krajowych i zagranicznych Mistrzowskich Kursach Wokalnych m.in. w Międzynarodowej Akademii Bachowskiej (Niemcy) prof. Helmut Rilling i  Klesie Kelly;  u prof. Teresy Żylis-Gara (Polska); Nelly Miricioiu (Grecja).

Uczestniczyła także m. in. w: Międzynarodowym „Vocal Youth Camp of Music” (Austria), I powojennym wykonaniu Pasji wg św. Jana J.S. Bacha (Łódź), Festiwalu Kultury Żydowskiej (Polska), Międzynarodowym Festiwalu „Viva il Canto” (Polska).W XVI Międzynarodowym Konkursie im. Pietro Argento w Gioia del Colle-Bari (Włochy) zdobyła III nagrodę.   

Rejestrowała występy dla potrzeb Polskiego Radia i TVP. Dokonała gościnnych nagrań.  Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Holandii, Austrii, Czechach, Francji, Rosji i we Włoszech.
Wielokrotnie wyróżniona i odznaczona za działalność artystyczną m.in.: przez Radę Miasta „Honorowym Dyplomem Uznania za Zasługi dla Miasta Ustronia”, tytułem „Nieprzeciętny Pabianiczanin 2002 Roku” w kategorii „Twórca Kultury”, od Ministra Kultury otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej”.

Z jej inicjatywy i pod jej kierownictwem odbywały się koncerty z cyklu  „Muzyczna Niedziela w Pabianicach”, a od 2007 roku jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu „MUZYKA ŚWIATA w Pabianicach”. Była pedagogiem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Piotrkowie Trybunalskim. Powoływana do jury w przeglądach i konkursach artystycznych dzieci i młodzieży.

Nauczyciel akademicki. Dyrygentka. Animatorka i propagatorka muzyki poważnej.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony