Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Mariusz Piotr Ciołko

pianista, kameralista, ukończył PSM II st. w Białymstoku. Następnie rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie w klasie prof. Bronisławy Kawalli, które ukończył w 1992 roku uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Od października 1998 r. pracuje w białostockiej Filii Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie, najpierw jako asystent a następnie, po uzyskaniu w marcu 2004 r. stopnia doktora sztuki, jako adiunkt w klasie prof. Witalisa Raczkiewicza. Od maja 2007 (po śmierci prof. W. Raczkiewicza) jest adiunktem w klasie prof. Ludmiły Kasjanienko. W latach 2005 - 2007 pracował również w AMFC w Warszawie jako pianista-korepetytor w klasie skrzypiec prof. Magdaleny Szczepanowskiej. Jest laureatem akademickiego konkursu na najlepsze wykonanie etiud Fr. Chopina.

Już jako student II roku wystąpił w Filharmonii Narodowej, gdzie był pierwszym wykonawcą Ronda koncertowego na fortepian i orkiestrę Macieja Małeckiego, które wraz z Błękitną Rapsodią G. Gershwina nagrał następnie dla Telewizji Polskiej. Koncertuje w kraju i zagranicą (Litwa , Białoruś). Kilkakrotnie koncertował jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Warszawie pod dyr. Macieja Niesiołowskiego. Koncertował wspólnie m. in. z takimi muzykami jak dyrygent Mirosław Jacek Błaszczyk (wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku) czy wiolonczelista Tomasz Strahl.

W maju 1999 r. z okazji 150-tej rocznicy śmierci Fryderyka Chopina nagrał dla Ośrodka TVP w Białymstoku cykl utworów tego kompozytora.

Jest również zapraszany do prac Jury zagranicznych konkursów pianistycznych oraz do udziału w międzynarodowych festiwalach muzycznych (Kłajpeda-Muzyka XI wieku) .

Organizator nie odpowiada za treść biografii artystów umieszczonych na stronie internetowej.

Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony