Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015
Ryszard Morka bas

Fragment "Gdybym był bogaczem" w wykonaniu Ryszarda Morki
Zainstaluj Flash Player aby zobaczyc video.

Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, student Edmunda Kossowskiego (1980). Jeszcze w czasie studiów debiutował w przedstawieniu szkolnym partią Ariodatesa w operze Xerxes Haendla na scenie kameralnej Teatru Wielkiego (1977). Rok później został solistą Teatru Wielkiego. 

W swoim bogatym dorobku repertuarowym ma następujące partie basowe: Rocco w Fideliu Beethovena, Doktor w Wozzecku Berga, Nurabad w Poławiaczach pereł Bizeta, Rio Bamba w Sonacie Belzebuba Bogusławskiego, Bob w Małym kominiarczyku Brittena, Surin i Narumow w Damie pikowej Czajkowskiego, Rajmund Bidebent w Łucji z Lammermooru Donizettiego, Kreon w Edypie Enescu, Ariodates w Xserxesie Haendla, Spytko w Jadwidze, królowej polskiej Kurpińskiego, Zbigniew w Strasznym dworze Moniuszki, Figaro w Weselu Figara i Osmin w Uprowadzeniu z seraju Mozarta, Pimen i Pristaw II w Borysie Godunowie Musorgskiego, Hermann i Schlemil w Opowieściach Hoffmanna Offenbacha, Aldindoro i Celnik w Cyganerii i Angelotti w Tosce Pucciniego, Alidoro w Kopciuszku Rossiniego, Ramfis w Aidzie, Mnich w Don Carlosie i Monterone w Rigoletto Verdiego, Klingsor w Parsifalu Wagnera, Żołnierz w Salome Richarda Straussa, Herold w Otellu Giuseppe Verdiego, Sciarrone w Tosce Pucciniego, Faraon w Aidzie Verdiego, Dumas w Andrei Chénier Giordana. W 2007 r. wykonał partię Kwiczołapa w Zabobonie, czyli Krakowiakach i góralach Kurpińskiego.

Prowadzi czynną działalność koncertową, wykonując utwory z literatury pieśniarskiej oraz repertuaru muzyki sakralnej.

Organizator nie odpowiada za treść biografii artystów umieszczonych na stronie internetowej.

Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony