Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Sławomir Bronk - kontratenor


Ukończył studia w zakresie dyrygentury chóralnej i muzyki kościelnej w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Następnie podjął studia śpiewu solowego  na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii  Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, w klasie prof. Piotra Kusiewicza (2007-2011). Uczestniczył w kursach mistrzowskich Paula Esswood’a (Wielka Brytania), Ingrid Kremling (Niemcy). Kilkakrotnie wykonywał partie solowe pod batutą Paula Esswooda: Pasja wg Św. Mateusza J.S. Bacha /Gdańsk, Gdynia 2009/, Magnificat J.S. Bacha i Stabat Mater G. B. Pergolesiego /Gdańsk, Elbląg 2010/. Jako kontratenor bierze udział w  znaczących festiwalach muzycznych w kraju i za granicą, uczestniczył w polsko- niemieckim projekcie Kulturbrücke über die Oder w ramach, którego, podczas cyklu koncertów pod tytułem Dialog mit Bach wykonywał (wraz z berlińską orkiestrą barokową Concerto Grosso) solowe kantaty Johanna Sebastiana Bacha: BWV 12 i BWV 54. W dotychczasowej solowej działalności występował z zespołami: Gdyńska Orkiestra Kameralna Sinfonia Nordica, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Capella Cracoviensis, Concerto Grosso (Berlin), Kameralna Orkiestra Progress. Obecnie jest stałym członkiem Zespołów Muzyki Dawnej: Capella Viridimontana z Zielonej Góry /dyr. Jerzy Markiewicz/ oraz Diletto z Białegostoku /dyr. Anna Moniuszko/.

Oddzielnym nurtem aktywności Sławomira Bronka jest działalność chórmistrzowska. W 2006 roku powołał do życia odnoszący sukcesy w krajowych i zagranicznych konkursach i festiwalach – Chór Kameralny Discantus w Gowidlinie. Z prowadzonym przez siebie chórem stale koncertuje w kraju i za granicą (Belgia, Francja, Włochy, Ukraina). W 2011 roku uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie dyrygentura na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Sławomir Bronk jest organizatorem życia muzycznego w lokalnym środowisku, organizuje koncerty muzyki chóralnej i kameralnej, z jego inicjatywy, w 2011 roku powołany został do życia Letni Festiwal Muzyki Kameralnej w Sierakowicach. Za osobisty wkład w promocję muzyki chóralnej i kameralnej w kraju i za granicą został wyróżniony nagrodą Starosty Kartuskiego – PERŁA KASZUB 2011.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony