Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Stanisław Kowalczyk - organy

 

Jest absolwentem Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Studia ukończył w dwóch specjalnościach: organy i muzykologia. Gry na organach uczył się początkowo u Stanisław KowalczykWiktora Krawczyńskiego, a następnie w czasie studiów u profesora Mariana Ochalskiego i księdza profesora Józefa Ścibora.

Gry na organach i improwizacji organowej uczył się także prywatnie u profesora Feliksa Rączkowskiego i Mariana Sawy. Występuje jako solista i kameralista. W swoim dorobku artystycznym ma udział w międzynarodowym festiwalu muzyki organowej, oraz płyty z nagraniami muzyki organowej. Pracuje jako nauczyciel gry na organach i przedmiotów teoretycznych w szkołach kościelnych i państwowych.

Za działalność pedagogiczną otrzymał w 2000 roku odznakę „Zasłużony Działacz Kultury” – przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony