Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Witold TomczyK - BARYTON
 


Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie śpiewu solowego u prof. Tadeusza Kopackiego. Już podczas studiów podjął współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie debiutował partią Hrabiego Luxemburga w operetce

Hrabia Luxemburg F. Lehára. Wystąpił także jako Zbigniew w Strasznym dworze Moniuszki, St. Brioche i Cascada w Wesołej Wdówce F. Lehára, Don Giovanni i Hrabia Almaviva w Amadeuszu Schaeffera. W 1999 r. podczas Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego wystąpił w światowej prapremierze operetki Szymanowskiego Loteria na mężów. Wziął również udział w nagraniu pierwszej płyty z polską wersją językową Wesołej wdówki, zarejestrowanej w rozgłośni Polskiego Radia w Szczecinie. Staż podyplomowy odbył w Hochschule fur Künste w Bremie w klasie znanego niemieckiego barytona prof. Thomasa Mohra. Swoje umiejętności wokalne doskonalił podczas licznych kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów i pedagogów: Ryszarda Karczykowskiego, Petera Tschaplika, Mariny di Marco, Rubena Lisitsiana. Jest półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Belvedere" w Wiedniu w dwóch kategoriach: opery i operetki.

Na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi zadebiutował partią Hrabiego Almavivy w przedstawieniu studenckim Wesele Figara W.A. Mozarta, a następnie został solistą tego teatru. Od 2004 r. jest związany z holenderską agencją muzyczną Supierz Artist Management, wykonując partie operowe i operetkowe w Belgii, Holandii i Niemczech; m.in. Silvia w Pajacach R. Leoncavalla, Marulla w Rigoletto Verdiego, Sciarrone w Tosce Pucciniego, St.Brioche i Cascada w Wesołej wdówce Lehára.

Współpracował z wybitnymi mistrzami batuty, reżyserami i choreografami takimi jak: Tadeusz Kozłowski, Antoni Wicherek, Tadeusz Wojciechowski, Jacek Boniecki , Andrzej Knap, Łukasz Borowicz, Tiziano Severini, Gerard Schaller, Adam Hanuszkiewicz, Jan Machulskim, Janina Niesobska , Magdalena Łazarkiewicz, Janusz Józefowicz, Annete Wolf, Marianne Berglöf, Frank-Bernd Gottschalk. Artysta posiada bogaty repertuar liryki wokalnej, występuje z recitalami w kraju i za granicą ze swoją żoną pianistką Magdaleną Chmielewską-Tomczyk (m.in. w Austrii, Danii, Francji, Niemczech).

W Operze Narodowej w Warszawie zadebiutował partią Świstosa w Zabobonie, czyli Krakowiakach i góralach Kurpińskiego (2007-2008). Następnie wykonał partię Marulla w Rigoletto Verdiego (2007-2009) oraz Sąsiada, Sprzedawcy i Ministra w Magicznym Doremiku Ptaszyńskiej (2008-2009). W 2009 roku wykonał w Berlinie pod kierownictwem muzycznym Jurgena Lindnera partię barytonową w Carmina Burana C.Orffa. Dzieło to zostało zarejestrowane na płycie CD. Ponownie w Berlinie w sezonie 2010-2011 artysta wystąpi w Deutsche Requiem J.Brahmsa.

Od roku 2008 Witold Tomczyk jest członkiem Związku Artystów Scen Polskich (ZASP- oddział w Warszawie).

Organizator nie odpowiada za treść biografii artystów umieszczonych na stronie internetowej.

Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony