Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Zbigniew Macias - baryton


Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi, juror Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. A. Sari i Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej.

Był solistą Opery Śląskiej w Bytomiu, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Wrocławskiej i Teatru Wielkiego w Poznaniu. Od 1992 r. jest solistą Opery Narodowej w Warszawie. Zbigniew MaciasWystępował na prestiżowych festiwalach operowych: w Xanten  w Niemczech, Bregenz w Austrii, Carcassonne we Francji, Wexford w Irlandii i Beijing Music Festival w Chinach. W Teatrze Muzycznym w Łodzi wystąpił w rolach: Michała w Miłości cygańskiej F. Lehára, Poety w Poemacie księżycowym H. Czyża, Tewjego w Skrzypku na dachu J. Bocka (w dwóch realizacjach), tytułowej w musicalu Zorba J. Kandera, Jowisza w Orfeuszu w piekle J. Offenbacha i Don Kichota w musicalu Człowiek z La Manchy M. Leigha (Złota Maska w 1998 r.).

Wziął udział (z zespołem Opery Narodowej w Warszawie) w nagraniach płytowych Halki i Strasznego dworu S. Moniuszki, z zespołem Teatru Wielkiego w Łodzi –  Aidy G. Verdiego, z zespołem Teatru Roma – musicalu Koty A. Lloyda Webbera, nagrał także cztery płyty solowe: Opera Arias, Taki piękny wieczór… z utworami operetkowymi i musicalowymi, Ballady żeglarskie oraz Kochałem panią…. Romanse, pieśni i ballady.

Jako reżyser zadebiutował w Nowym Teatrze w Słupsku. Jego inscenizacja Skrzypka na dachu J. Bocka została owacyjnie przyjęta przez publiczność i znakomicie oceniona przez krytykę. W  Teatrze Muzycznym w Łodzi wyreżyserował przedstawienia dwóch operetek F. Lehára: Krainy uśmiechu, cieszącego się dużym powodzeniem u widzów oraz Wesołej wdówki, którego premiera była wydarzeniem: po raz pierwszy w Łodzi wystawiono operetkę w plenerze – na dziedzińcu Pałacu Poznańskich, na tle neobarokowej pałacowej fasady, a także musicalu L. Bernsteina Wonderful Town (premiera przygotowana na ponowne otwarcie teatru po generalnym remoncie).

Za swoje osiągnięcia został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi, medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę oraz tytułem Zasłużony dla Miasta Łodzi.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony