Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012Festiwal Muzyczny w Kutnie 2012  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Zespół Promenada

 
''Promenada'' była zespołem o oryginalnym składzie – skrzypce, altówka, klarnet, fagot i fortepian.  Rok 2002 przyjęto za umowną datę pierwszego spotkania muzyków, będących jednocześnie  przyjaciółmi. W ciągu pięciu lat działalności, artystyczne drogi członków zespołu zaczęły się rozchodzić. Stale ulegał zmianie profil działalności artystycznej. Z zespołu kameralnego, okazjonalnie biorącego udział w różnych projektach, wytworzyła się grupa muzyków z bardzo wyraźnym przesłaniem. Poziom wykonawczy podnoszą systematyczne próby. Zespół dysponuje własnym nagłośnieniem oraz archiwum audio i video, jak również zapleczem w postaci specjalnie opracowywanych materiałów nutowych. Wszystko to owocowało kilkunastoma występami rocznie. "Promenada", przez kontakty z wokalistami, wzbogaciła także swoją ofertę jako zespół towarzyszący. Na swoim koncie mogła zapisać udane występy między innymi  z Anną Jeremus, Wiolettą Białk, Michałem Musiołem, Wiesławem Ochmanem, Romualdem Spychalskim i Dariuszem Stachurą.

Zespół stale współpracuje z Grażyną Bieniek i Adamem Żaakiem. Przełomem w działalności zespołu było przyłączenie do jego składu nowych instrumentalistów,  grających na skrzypcach, wiolonczeli, elektrycznym kontrabasie i perkusji. Poszerzenie składu wzbogaciło repertuar  i możliwości wykonawcze, co wpłynęło na zwiększenie atrakcyjności zespołu. Zimą 2011 do grupy instrumentów dołączono flet, trąbkę i puzon. Tym samym powołano do życia Gliwicką Orkiestrę Rewiową ''Promenada''. Początkiem jej działalności, był udany występ w jednym z koncertów z okazji 50-lecia działalności artystycznej wybitnego polskiego śpiewaka Wiesława Ochmana. Udział w koncercie brały również śpiewaczki: Aleksandra Stokłosa i Renata Dobosz.

 


Powołanie orkiestry nie zakończyło działalności zespołu. Często jest on wykorzystywany w kameralnych koncertach, a muzycy mają możliwość sprawdzenia swoich możliwości w różnych formacjach.

Na potrzeby zespołu opracowano ponad dwadzieścia różnorodnych programów artystycznych, które z wielkim powodzeniem „Promenada” prezentowała na letnich festiwalach i innych imprezach (II Letni Festiwal Lato na Starówce w Żorach, II Festiwal Muzyczne Ogrody w Rudzie Śląskiej, Cieplicka Jesień Operetkowa w Jeleniej Górze)

Dobór muzyków, pracujących na co dzień w najważniejszych dla regionu instytucjach muzycznych (Filharmonia Śląska, Filharmonia Zabrzańska, Śląska Orkiestra Kameralna, Akademia Muzyczna w Katowicach) zapewnia słuchaczom najwyższy poziom wykonawczy, a oryginalne brzmienie to zasługa instrumentów, które w tym składzie mogą z jednej strony dysponować namiastką kwintetu smyczkowego z drugiej strony wyrafinowanym brzmieniem big-bandu by wreszcie połączyć całość w iście symfoniczne brzmienie orkiestry.

Skład zespołu: Jacek Siemek – skrzypce, Monika Krzysztofik – altówka, Jacek Grysko – klarnet, Marcin Szreter – fagot, Dominik Grab – kontrabas, Anna Czaicka – instrumenty klawiszowe, Jarosław Janik - perkusja
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © VIII Letni Festiwal Muzyczny 2017
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony